Подія

27 фактів інформаційної війни

Written By: admin - Гру• 15•10

Джуліан Ассанж, засновник скандального інтернет-проекту WikiLeaks, буквально за кілька днів став світовою супер-зіркою, чия популярність порівнянна з популярністю найбільших політиків, акторів чи музикантів. Хакер в минулому і борець за свободу інформації в сьогоденні, Ассанж відмінно підходить на звання «людини року», яке хоче присудити йому журнал Time. Викриття, опубліковані на сайті WikiLeaks, змусили нервувати адміністрацію США, яка заявила про можливість «небезпеки», яку ці публікації можуть нанести репутації країни.

1. В дитинстві громадянин Австралії Джуліан Ассанж був досить непоганим хакером (нік – Mendax), допоміг написати книгу про комп’ютерний андеграунд, а на початку 90-х років притягувався до суду австралійською владою за проникнення в комп’ютерні мережі. Ассанж є автором програмного забезпечення для шифрування, одного з перших порт-сканерів, і програми для пошуку в інтернеті – surfraw.

2. Один з мейлів Ассанжа – me@iq.org. Архів того, що він писав до початку своєї світової слави, знаходиться за тією ж адресою, що і мейл.

3. Сайт Wikileaks, назву якого можна перевести як “витік інформації вікі “, на даний момент не має ніякого відношення до wiki, зате повністю присвячений витокам. Вони потрапляли на сайт за допомогою спеціальної форми, куди міг злити інформацію кожен бажаючий. Ассанж в далекому 2006-му році представив Wikileaks на всесвітньому соціальному форумі в Бразилії (лівацький анти-Давос). Він повідомив, що на той момент сайт містив 1 млн. секретних документів з усього світу, і закликав редакторів-добровольців допомогти їх впорядкувати за принципом Вікіпедії.

4. Один із засновників Вікіпедії, Ларрі Санджер, вважає Ассанжа ворогом американського народу.

5. Кілька впливових політиків-республіканців закликали фізично знищити Джуліана Ассанжа, як терориста, без проведення судового процесу. Сара Пейлін назвала його “агентом ворога, у якого на руках кров невинних жертв “. Остання серія витоків, яку вже назвали “Кейблгейт” (кейблс-телеграми від посольств США в різних країнах), призвела до того, що з кінця листопада прокуратура США готує проти Асанжа звинувачення в шпигунстві.

6. Школа дипломатії в Колумбійському університеті спочатку розіслала попередження своїм випускникам, цитування та посилання на матеріали Wikileaks може загрожувати їхній кар’єрі в держорганах США. Однак через день офіційні особи університету скасували попереднє повідомлення, заявили про важливість свободи слова і Wikileaks. Один з провідних професорів закладу, фахівець по Близькому сходу Гері Сік, заявив що студентам, які не читали інформацію по Wikileaks, краще до нього на іспити не приходити.

7. Краще, що може зробити Київський Інститут Міжнародних Відносин – відкрити спецкурс з вивчення “Кейблгейта” – 200 тисяч телеграм (“кейблс”) від посольств США в різних країнах. Можливо, хоч тоді малограмотні дипломатичні представники від України, які в більшості своїй купують посади за гроші, навчаться коротко і зрозуміло готувати звіти для Києва. Всі інші предмети КІМВ можна скасувати: все одно вони мають мало спільного зі світовою дипломатією.

8. Про Ассанжа публічно заступився відомий сенатор-лібертаріанець Рон Пол, який дав зрозуміти, що ставить свободу вираження вище, ніж національну безпеку.

9. Джуліан Ассанж перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу за поданням від Швеції по звинуваченню у згвалтуванні. Після сексу із взаємної згоди, постраждала (відома в країні феміністка) через кілька днів після події написала скаргу на Ассанжа, що той у якийсь момент відмовився використовувати перезерватив. За шведським законам це вважається сексуальним насильством. За цими звинуваченнями Ассанжа заарештував британський Скотланд-Ярд. На фото: Джуліан Ассанж всередині автомобіля в оточенні лондонських поліцейських.

10. Минулого тижня знизилися акції кількох великих компаній з Уолл-стріт. Наприклад, Bank of America впав на 10% після того, як Ассанж оголосив його своєю наступною метою. Коментарі від американських журналістів: мовляв, витоки інформації щодо фінансових гігантів можуть здивувати, тільки в тому випадку, якщо там йдеться про масові вбивства.

11. Ассанж є ініціатором “раю для свободи слова” – спеціальної системи законів, яка повинна бути прийнята в Ісландії. Вона дозволить ЗМІ, які зареєструють представництва в цій країні, стати під захист її законодавства та не боятися судових переслідувань за свої публікації в інших країнах світу. Ключовим партнером Ассанжа була депутат ісландського парламенту Біргітта Йонсдоттір.

12. Після останніх секс-скандалів Йонсдоттір закликала Ассанжа відійти в сторону, щоб не нашкодити справі Wikileaks. На фото: Активістка виступає з підтримкою Джуліана Ассанжа.

13. Восени 2010 року Wikileaks опублікував найбільш докладний опис війни в історії (“Іракський досьє”) – понад 400 тисяч сторінок звітів з місця бойових зіткнень. Серед іншого, в них мова йде про більш ніж 15 000 випадків загибелі цивільного населення, про які раніше не знали. На фото: гра іракських дітей.

14. Завдяки Wikileaks, ми отримали можливість побачити, як працює потужна дипломатія в світі. На фото: Машина з творцем сайту WikiLeaks від’їжджає від будівлі суду після засідання.

15. Завдяки Wikileaks, ми отримали докази від третіх сторін, наскільки важлива для Росії історія України, і скільки зусиль робиться, щоб зменшити масштаби Голодомору. На фото: кадр із документального фільму про Голодомор.

16. Держдеп США 2 місяці тому у відповідь на пропозицію Ассанжа відмовився допомагати редагувати телеграми, щоб викреслити з них прізвища людей, які можуть постраждати за зв’язок з американськими дипломатами.

17. Замість цього, уряд США практично веде війну на знищення Wikileaks. На даний момент для Wikileaks відмовилися надавати послуги: компанія Амазон, Мастеркард, Віза, платіжна система PayPal, швейцарський Post Bank. Останні дві установи заморозили 100 тисяч євро у вигляді пожертвувань, зібраних для судового захисту Ассанжа та підтримки серверів Wikileaks. На фото: учасник акції протесту виступає проти арешту Ассанжа – надів маску з його зображенням.

18. На боці Ассанжа і Wikileaks виступили хакери з сайту 4chan. Вони вже оголосили про намір жорстоко покарати PayPal за ганебну поведінку. Незабаром сайт системи був атакований. Атакуючі “поклали” сайти шведської прокуратури та Post Bank, сайт PayPal працює повільніше, ніж зазвичай.

19. Wikileaks втратила своє доменне ім’я Wikileaks.org. Це сталося після того, як компанія EasyDNS виключила його зі своїх баз даних, мотивуючи дуже сильною DDoS атакою на свої сервери, від яких могли постраждати інші їхні клієнти. Ситуацію врятував Twitter і Facebook – нові IP-адреси та імена дзеркал Wikileaks передавалися в соціальних мережах в режимі реального часу, з рук в руки. За чутками, на даний момент є тиск на керівництво ресурсів Twitter і Facebook для того, щоб призупинити акаунт Wikileaks.

20. Facebook виступив із заявою, що поки не бачить на сторінці Wikileaks з 1 000 000 учасників нічого незаконного. По Twitter’у, трохи підозрілим виглядає факт, що Wikileaks не зміг за ці дні вийти в тренди.

21. Частина серверів Wikileaks, після переїзду із Франції та невдалої спроби хостится на Амазон, знаходиться на майданчиках шведського провадеров PRQ, де їх знову атакують. Провайдер відомий тим, що хостить сайти Pirate Bay і “Кавказ-центр”.

22. На даний момент добровольці створили 500 дзеркал по всьому світу. Їх список можна знайти тут: http://vrx.net/wikileaks/

Легендарний Джон Перрі Барлоу, один із засновників Eff.org, заявив: “Перша серйозна інформаційна війна відбувається зараз. Полем битви є Wikileaks, а ви – солдати на ній”.

23. Методи, якими США намагаються цензурувати витоки Wikileaks по “Кейблгейту”, схожі на китайські спроби цензурувати інтернет. “Цензори відрізняються лише якістю обгрунтування своїх дій у суді” (с).

24. Людина, яка допомогла Ассанжу і Wikileaks придбати по справжньому світову славу – рядовий Бредлі Менінг, 21-річний хлопець з величезними проблемами у своїй гендерній ідентифікації (трансвестит, який не міг визначитися, хто він за статтю). Він зумів скопіювати Афганське, Іракське досьє і “кейблз” та передати цю інформацію Ассанжу через знайомих хакерів. Менінга здав інший екс-хакер, а тепер штатний інформатор ФБР і один з авторів журналу Wired Адріан Ламо. Менінга або стратять, або посадять у в’язницю на довічне ув’язнення.

25. Умберто Еко з приводу Wikileaks зазначив, що за правилами спецслужб, топ-секретні повідомлення повинні містити тільки всім відомі дані – інакше їм не повірять. Як приклад він наводить абсолютно секретну телеграму від посольства США в Римі за Берлусконі. Інформація, що в ній містилася, ще за тиждень до того була відкрито надрукована в NewsWeek.

26. Багато хто відчуває, що витоки з Wikileaks – це не просто гігантський скандал світового рівня. Ассанжа, обгрунтовано чи ні, порівнюють з Лютером, а Кейблгейт – з прибиттям маніфесту на церковні двері. Не здивуємося, якщо вся історія з Wikileaks завершиться радикальною перебудовою світового устрою. Принаймні, хвилі від витоків дуже великі: вже є гучні відставки політиків, Піратська партія Швеції запропонувала створити альтернативну, децентралізовану систему DNS-імен, а Вашингтон почав відзивати своїх дипломатів.

27. Джуліан Асанж навряд чи являється маніяком, що прагне світової слави. Насправді він йшов до своєї мети понад 10 років (він хотів зробити сайт для витоків ще в 1999 році, коли зареєстрував ім’я leaks.org).

Яка його мета? Схоже, що він прагне сильно змінити, якщо не знищити, існуючу систему управління. Чинну систему управління він вважає авторитарною змовою – за переконаннями Ассанжа, авторитарне управління не може відбуватися в будь-який інший спосіб, інакше ніж змова. Таким чином, він прагне знищити свого ворога за допомогою витоків секретних матеріалів. Як стверджує Ассанж в одному зі своїх програмних документів, закриті організації страждають від витоків незрівнянно сильніше, ніж відкриті. Сама ж загроза оприлюднення секретів у будь-який момент, повинна сильно зменшити їх загальна кількість.

За матеріалами http://ibigdan.livejournal.com/7725523.html

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь