Подія

Бук-арт: нове життя старих книг

Written By: admin - Бер• 20•11

3D-портрет з «Війни і миру», мережива з Борхеса та будинок з матеріалів бібліотеки. T&P вибрали найвідоміших художників, що використовують книги в якості матеріалу для творчості і джерела натхнення.

Закинувши філософію і математику в університеті, Роберт Те захопився каліграфією – а потім і паперовою скульптурою. Його перша концептуальна робота під назвою THIS пройшла довгий шлях від сміттєвого контейнера до галереї SoHo. Нещодавно Роберт виявив, що це слово ще в 1960-і роки намалював Вільям Анастазі. Тоді була закладена основа для його подальшої творчості: слово може приймати фізичну форму, а книга заслуговує повторної уваги.

Колишній скейтбордист Майк Стілкі став художником досить пізно: малюючи на всьому, що трапиться під руку, включаючи сторінки та обкладинки книг, він складав готові роботи на полицю. Якось окинувши поглядом свою колекцію, він задумався – чому б фарбі не дозволити переходити з торця однієї книги на іншу? Зараз Стілкі робить скульптури та інсталяції з книг, а на поверхню завдає зображення своїх улюблених героїв: тварин, сексуальних жінок, що п’ють бородатих чоловіків, у тому числі і Буковскі, виконаних у стилістиці німецького експресіонізму. Велику частину книг Майк бере з бібліотек університету Райс і в книжкових магазинах в районі Х’юстону, але ніколи їх не читає – тільки переглядає. В одній старій книзі, наприклад, художник знайшов два невикористаних квитка на літак до Нью-Йорка за 1967 рік.

Команда світлових художників Luzinterruptus з Іспанії робить унікальні лайт-інсталяції, інтегруючи їх у міське середовище. Для цієї арт-групи світло – це фарби, а ніч – полотно. Один з проектів команди був присвячений книгам і називався «Література проти трафіка » – 800 підсвічених книг перекрили цілу вулицю Нью-Йорка: всі бажаючі могли їх чіпати, читати і при бажанні забирати додому.

Голландська художниця Анук Крейтхоф будує стіни з різнокольорових книг, обкладинки яких створюють градієнт, що нагадує веселку. Словак Матей Крен будує з книг будинки і стверджує, що спеціально для інсталяції Book Cell брав їх у бібліотеці під чесне слово. У руках іспанки Алісії Мартін книги перетворюються на застиглі водоспади і фантасмагоричні потоки.


Джорджія Рассел закінчила університет в Абердині і Королівський коледж мистецтв у Лондоні. Прогулюючись якось по блошиному ринку в Парижі, художниця купила пару старих книг і принесла їх додому. Тепер її роботи знаходяться в колекціях багатьох музеїв, включаючи V&A. Художниця стверджує, що розуміє таємну мову книг і щоразу дає їм друге життя і новий зміст.

Ніколас Галанін – родом з Аляски, з мистецтвом познайомився в майстернях батька і дядька. У 18 років майбутній художник втік до Лондона і вступив до Університету Гілдхолл. У своїй серії What Have We Become? Галанін представив 3D-портрети ручної роботи, зроблені з тисячі сторінок.

Жаклін Раш Лі з трепетом ставиться до вибору книг для своїх скульптур: помічає нотатки на полях, сліди від кави і забуті закладки. Надихаючись новознайденими формами, квітами і матеріалами в повсякденному житті, художниця передає їх у своїх роботах, додаючи трохи чорнила або фарб.

Після закінчення школи образотворчих мистецтв Прілідіано Пуейрредона Пабло Леманн багато подорожував по Європі, написав дисертацію про творчість Умберто Еко і довгий час співпрацював з групою Works on Paper. Особливий вплив на миття мало творчість Артура Біспо, а популярність прийшла після плетіння павутини і мережив з текстів Жака Дерріда, Жака Лакана і Хорхе Луїса Борхеса.

Томас Аллен навчався образотворчому мистецтву в Міннесотського університету і Уейнском університеті в Детройті. Завдяки ножиць, таланту та іронії, його любов до жінок і м’яким обкладинках бульварних романів конвертувати у досить динамічні тривимірні роботи.

Схильність до хаосу і руйнації, властиву робіт Джонатана Каллана люблять багато художні майданчики – в їх числі Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку і Британський музей в Лондоні. Художник стверджує, що якийсь теорії щодо своїх робіт у нього немає – він просто хоче нагадати всім, що книга може бути не тільки посудиною, де зберігаються знання.

Брайан Деттмер займається книжковим різьбленням і вважає за краще працювати хірургічними інструментами. Робота ця – нервова, вдумлива і вимагає великої посидючості.

Александер Корцер-Робінсон робить акцент на художній частині своїх робіт, використовуючи тільки ілюстровані книги. Диплом психолога, за словами художника, знадобився йому, щоб вирішити «внутрішні проблеми» видань, відрізавши всі непотрібні деталі.

У дитинстві Сью Блеквелл не любила ходити до школи, вважаючи за краще грати в лісі неподалік від будинку. Вже тоді англійка почала потихеньку придумувати свій казковий світ, а коли виросла – пішла вчитися в Королівський коледж мистецтв. Першу роботу зробила з дуже красивої і старої книги, яку купила в Таїланді.

За матеріалами T&P.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь