Подія

Кактуси заспокоюють нерви

Written By: admin - Кві• 27•10

Вирощувати кактуси тільки зі щепок любить тернополянка Оксана Паньковська (22 р.). В її колекції ще небагато рослинок – з десяток. Але дівчина постійно поповнює їх кількість.

— Кактуси – це рослини не тільки легкі в догляді, але мають заспокійливий ефект, каже вона.

В Оксани кактуси сусідять з високими драценами та дрібними фіалками.

Як на мене, колючі рослини гарно доповнюють листкові та квітучі вазони, — каже дівчина. — Так створюється цікава композиція. А ще дуже гарно у вазонах з кактусами дивляться невеликі морські мушлі.

Оксана вирощує кактуси переважно місцевого, тернопільського походження, але має і рослини з Кременця та навіть з Італії.

— Мати моєї братової передала їй півроку тому з Італії дуже гарний кактус, він мені так сподобався, тому я попрохала її сказати, коли щепки будуть, — каже дівчина. — От коли з’явилися щепочки, то я собі взяла одразу вісім штучок.

Дівчина посадила дрібні кактуси тільки два тижні тому. Але вони вже добре прижилися, навіть трішки піднялися, каже дівчина.

— Я висадила їх у великий подовгуватий горщик, великий трохи, на перспективу, — каже дівчина. — То коли приходять друзі, усі з цікавістю зазирають в той горщик, що там таке дрібне росте. Але коли ті щепочки виростуть, то краса буде неймовірна.

Оксана каже, що коли кактуси вирощувати зі щепок, то вони краще приймуться та адаптуються до середовища.

Куплені голландські чи польські кактуси часто за деякий час гинуть у квартирі, як і інші екзотичні закордонні рослини, — продовжує вона. — В магазинах їх, напевно, збризкують чимось. Бо в квартирі екзотичні кактуси, навіть при хорошому догляді, не приживаються. А вирощені з маленьких щепочок рослини адаптовуються до температури та умов у квартирі і добре ростуть.

Планує придбати ехінокактус

Майже два десятки різноманітних кактусів має у своїй колекції інша тернополянка Оксана (19 р.). Захоплення колючими рослинами дівчина почерпнула від сестри, яка теж вирощує вдома кактуси.

— Колись я не любила ці рослини за їхні колючки, — пригадує дівчина. — Коли я була маленькою і, як усі діти, щипала вазони, кактусів я боялася. Бо якось приклала руку до великого вазона з кактусом і потім кілька годин мені колючки з долоні вибирали.

Вирощувати кактуси Оксана вирішила після того, як побачила колекцію кактусів сестри. За короткий час у дівчини назбиралося зо два десятки.

— Я купувала собі кактуси сама, а також друзі приносили мені “колючки” в подарунок, — пригадує дівчина. — Я поскладала їх усіх на підвіконні поруч. Там кактусам ростеться чи не найкраще, бо отримують вдосталь сонця. Особливо гарно на підвіконні, коли колючі рослинки зацвітають.

Догляд за цими рослинами не займає багато часу, каже вона. А самі кактуси не тільки милують око, а й заспокоюють нервову систему, знімають лють.

Найбільшою мрією дівчини є ехінокактус – з великими жовтими голками. Оксана вже навіть визначила місце, де поставить великий кактус – на тумбі поблизу вікна.

Стримує наразі від покупки такої рослини тільки його ціна – 250 грн, — каже дівчина. — Я вирішила назбирати потрібну суму на кактус сама, у батьків грошей не братиму. Думаю, в кінці жовтня я придбаю його собі.

Обрізала кактусові голки

А от тернополянка Олена (ім’я змінено на прохання жінки – прим. авт.) кактуси не буде вирощувати вдома ще довго. Бо пам’ятатиме курйоз, який трапився з нею через ці рослини. Жінка працювала в Польщі в сім’ї. В її обов’язки входило тримати в чистоті дім та зустрічати гостей господарів перед вхідними дверима. Пані Олена ще в перші дні роботи зауважила, що в домі багато кактусів. Вони були поскладані усюди: на полицях, на підвіконні, на землі. А один – величезний кактус із довгими голками – стояв на підвіконні. Доросла людина могла його ледь обома руками обійняти в діаметрі.

— Ним господарі дорожили найбільше, завжди хвалилися гостям, що цей дуже рідкісний вид кактуса, десь із Венесуели привезений, — розповідає тернополянка. — Він був настільки великим, що навіть підлити його нормально не можна було. Доводилося наливати воду у тарілочку і так він “харчувався”.

Але кактус-гігант був дуже забрудненим, поміж голок проглядалося багато пилу. Видно, що його ніколи не чистили, згадує жінка. Під час чергового прибирання в будинку хазяїв Олена вирішила почистити і той кактус.

— Я не могла спокійно дивитися на те, який він припалий пилом, — каже вона.

Але як тільки Олена взялася за прибирання гіганта, то стикнулася з проблемою – великими голками. Вона не могла навіть взяти його в руки та перенести до ванної кімнати. Жінка вирішила пообрізати голки внизу кактуса, які визирали з горшка. Попри колючки. Жінка обрізала і трохи м’якоті кактуса.

Коли господиня побачила обрізаний, хоча і помитий кактус, то довго і голосно кричала, — пригадує тернополянка. — Погрожувала мені, що працюватиму півроку на той кактус, а то й більше. Вона казала, що та колюча рослина коштує півмільйона злотих.

“Врятував” жінку лише щасливий випадок. Кактус віджив завдяки обприскуванням якимись розчинами. А ще – те, що жінка виконувала дуже великий масив роботи в тому будинку за відносно невеликі гроші, тому зарплату за пошкоджений кактус з тернополянки не знімали.

За матеріалами 20minut.ua

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь