Подія

Найбільш прибуткові професії США

Written By: admin - Кві• 10•10

Ви напевно думаєте, що для того, щоб заробляти багато грошей, потрібно стати актором, співаком або професійним спортсменом?
Тоді ви будете здивовані, оскільки, згідно з нещодавно опублікованого американським Департаментом праці списку до найбільш високооплачуваних робіт ні одна з таких професій не потрапила. І не тільки в першу десятку, але й у першу 25-ку.
А оскільки у нас намагаються переймати все американське, дана інформація буде корисною тим, хто ще хоче і може змінити своє майбутнє.

Номер 10. Менеджер в галузі природничих наук

Найвища зарплата: $ 97 560 (на рік)
Термін навчання: 6 років
Менеджери з природничих наук спостерігають за роботою інших вчених різних напрямків: агрономів, хіміків, біологів і геологів. Як правило, вони займаються науково-дослідними роботами в галузі фармакології, консультаціями з питань навколишнього середовища або працюють в муніципальних установах.

Найчастіше, менеджери в галузі природничих наук організовують свої власні консалтингові або дослідницькі фірми, а також можуть виступати в якості свідків-експертів під час судових слухань.

Вам потрібно мати вчений ступінь не нижче бакалавра, а щоб пробитися на самий верх, краще всього мати ступінь магістра економіки управління або докторську ступінь. На щастя, багато майбутні роботодавці самі оплачують навчання.

Крім того, найкращі й найбільш високооплачувані менеджери в галузі природничих наук можуть отримати у своїх фірмах і інші ключові посади в маркетингу, продажах або фінансах. Так уже склалося, що для успішного вирішення складних фінансових завдань потрібні набагато більш значні пізнання у всіх областях людських знань.

Номер 9. Менеджер з маркетингу

Найвища зарплата: $ 100 020
Термін навчання: від 4 до 6 років
Менеджери з маркетингу, як і головні виконавчі директори (CEO), зайняті у всіх галузях промисловості на всіх рівнях відповідальності. У невеликій фірмі бухгалтерської менеджер з маркетингу може одночасно займатися рекламою самої фірми в “Жовтих сторінках” (довідник з інформацією самого широкого характеру про організаціях, установах і підприємствах, розподілених по тематичних галузях, географічним принципом і т.д. – прим. Перекл.) , а менеджер у фірмі, представленої в списку 500 кращих компаній журналу “Fortune”, відповідає за укладання багатомільйонного контракту.

Менеджери з маркетингу можуть займатися і зв’язками з громадськістю, і розробкою торгової марки, і покупкою рекламного місця в засобах масової інформації, і розробкою рекламних компаній, і навіть фінансової аналітикою.

Рівень відповідальності – це функція, що залежить від розмірів організації, в якій працює менеджер і цільової спрямованості компанії. Наприклад, менеджер з маркетингу в компанії зі списку “Fortune”, що займається питаннями споживачів, буде отримувати набагато більше, ніж менеджер з маркетингу в невеликій консалтинговій фірмі.

Практичний досвід ведення переговорів, вирішення фінансових завдань і інші ділові навички – все це береться до уваги. У більшості випадків менеджери з маркетингу навчаються чотири роки (бакалавр), ну а ступінь магістра економіки управління визначено допоможе для підйому по службовій драбині.

Номер 8. Менеджер з комп’ютерних та інформаційних систем

Найвища зарплата: $ 100 110
Термін навчання: від 4 до 8 років
Менеджери з комп’ютерних та інформаційних систем відповідають за загальну стратегію і напрямок планування і розвитку інформаційних технологій компанії. Багато хто з них починають як програмісти чи аналітики, але в міру набуття досвіду та концептуальних знань, деякі з них можуть займатися управлінням інформаційних систем цілого підприємства. В умовах швидкого розвитку сучасних технологій, в більшості компаній ця професія дуже цінитися і відповідно оплачується.

Елементами цієї професії є: спостереження за безпекою інформаційних технологій, управління інформацією, розробка інформаційних технологій, вибір програмного та прикладного забезпечення, а також аналіз відповідність розроблюваного виробу з технічними умовами.

І хоча це досить нова галузь, є багато історій, які розповідають про виключно обдарованих програмістів, які зайняли дуже високе положення в своїх компаніях, не маючи при цьому відповідної науковим ступенем.

Проте в даний час все більше і більше працедавців вибирають кандидатів на цю посаду, які мають ступінь бакалавра області обчислювальної техніки або математики, а іноді і більш високу ступінь.

Номер 7. Диспетчер служби управління повітряним рухом

Найвища зарплата: $ 100 430
Термін навчання: 9 років
Питаннями зайнятості таких фахівців практично ексклюзивно займається Федеральне управління цивільної авіації США (FAA). Авіадиспетчери відповідають за безпечну роботу приватних і комерційних авіаліній.

Перш за все, відповідальність полягає в координації руху літаків у повітряному просторі (всі літаки повинні знаходитися один від одного на безпечній відстані, щоб максимально знизити затримки в русі літаків). Зазвичай, команда авіадиспетчерів працює спільно і займається координацією зльоту і посадки літаків, подачею автобусів до виходів в аеропорту, а також спілкуванням з пілотами і попередженням про погані погодні умови.

Щоб стати авіадиспетчером, ви повинні записатися у спеціальну програму, затверджену FAA, і пройти всі перевірки. Винятки можуть бути зроблені тільки тим, у кого вже є досвід роботи у військовій чи авіаційній галузях. Зазвичай потрібні чотири роки навчання, трирічний досвід роботи і ваша заявка на проходження іспиту.

Якщо вас вибрали, і ви успішно здали іспит, після цього у вас буде 12-тижневе навчання, за результатами якого ви отримаєте спеціальність розробника маршрутів. І тільки після 2-4 років роботи за цією спеціальністю, ви отримаєте професію авіадиспетчера.

Номер 6. Юрист

Найвища зарплата: $ 110 590
Термін навчання: 7 років
Правова система охоплює практично кожен аспект нашого суспільства. Ми всі знайомі з кримінальним та адміністративним правом, але все набагато складніше. Торгове право, міжнародне право, сімейне право, приватне право, інтелектуальна власність та цивільне право – це все потрібно враховувати.

Деякі юристи обирають окрему галузь промисловості (будівництво, збір та видалення відходів, безпеку або страхування), а інші займаються питаннями укладання договорів, або представляють сторону прокурора / підсудного на суді.

Дана галузь добре регулюється, і зайняті в ній фахівці дотримується дуже суворого морального кодексу. Адвокати повинні пройти іспити на адвоката, пропоновані державою. Однак у більшості випадків адвокати повинні мати ступінь бакалавра і закінчити юридичну школу, акредитовану американської асоціацією юристів, що займає близько трьох років.

Номер 5. Дантист

Найвища зарплата: $ 132 660
Термін навчання: 8 років
У цій області є чимало професій, включаючи ортодонтів, щелепно-лицьових хірургів та педіатрів, багато з яких стають практикуючими лікарями. У загальному випадку, приватні дантисти займаються і іншими роботами, включаючи адміністрування та ведення рахунків.

У всіх штатах дантиста необхідна ліцензія, тому кандидати повинні закінчити одну з 56 акредитованих шкіл. Випускники здають письмові та практичні іспити. І хоча в більшості шкіл потрібно тільки дворічне освіта коледжу, більшість кандидатів отримують ступінь бакалавра. Навчання в спеціальних школах займає від 3 до 4 років, і якщо ви хочете спеціалізуватися в якійсь області, то це займе ще від двох до п’яти років навчання.

Номер 4. Льотчик цивільної авіації

Найвища зарплата: $ 134 090
Термін навчання: від 5 до 10 років
Пілот – це не тільки капітан комерційного авіалайнера. Він може літати на вертольотах, бути льотчиком-випробувачем, директором авіаліній, розпорошувати добрива на поля, відслідковувати повітряний трафік і пілотувати вантажні літаки.

Напевно всі знають про переваги льотчиків комерційних авіарейсів (відповідно до правил Федерального управління цивільної авіації FAA, у них повинно бути не більше 100 льотних годин на місяць). Однак отримати цю спеціальність не так просто. Для того, щоб отримати сертифікат льотчика потрібно, по-перше, щоб вам було 18 років і старше, а по-друге, у вас повинно бути не менше 250 годин польотів.

Щоб стати льотчиком комерційних авіарейсів, вам повинно бути мінімум 23 роки, не менше 1500 льотних годин, і ви повинні пройти іспити FAA (письмові, приладові і льотні).

Тут вам не потрібно ніякого чотирирічного освіти. Однак з-за збільшеного рівня конкурентоспроможності, все більше і більше компаній вимагають біля кандидатів наявність ступеня бакалавра. Через те, що необхідні (і дуже дорогі) льотні години, багато пілоти набувають свій досвід в армії.

Проте існує безліч приватних льотних шкіл. Після того, як ви стали пілотом, капітаном повітряного судна ви зможете стати тільки через 5-15 років. Після цього ви зможете пожинати плоди своєї праці в вигляді збільшеної оплати і можливості вибору маршрутів польоту.

Номер 3. Технічний керівник

Найвища зарплата: $ 140 210
Термін навчання: від 6 до 7 років
Технічні керівники відповідають за планування, координацію, дослідження, проектування і виробництво. Найчастіше технічні керівники стежать за роботою менеджерів природничих наук і менеджерів з комп’ютерних та інформаційних систем, тобто двома професіями, вже представленими в нашому списку.

Зазвичай, технічні керівники визначають окремі технічні та наукові завдання, дають їх загальне уявлення, планують їх реалізацію та, в деяких випадках, відповідають за фінансову життєздатність нового проекту. Наприклад, технічні керівники можуть активно займатися розробкою нових проектів у галузі нерухомості, або займатися технічними проблемами виробництва.

Однак найбільш високооплачуваними є технічні керівники, що займаються виробництвом напівпровідників і електронних приладів.
У більшості технічних керівників є ступінь бакалавра, і багато хто з них одержують ще й ступеня магістра економіки управління, магістра наук або докторську ступінь.

Номер 2. Головний виконавчий директор (CEO)

Найвища зарплата: $ 140 880
Термін навчання: різний
Головний виконавчий директор (CEO) – найголовніше посадова особа компанії (і найчастіше саме високооплачуване). Він відповідає за стратегічний напрямок і оперативно-виробниче управління компанії.

Зазвичай CEO очолює раду директорів, яка обирається акціонерами. Однак у невеликих компаніях CEO є не просто головою ради директорів, він і є всю раду директорів.
Існує багато способів стати головним виконавчим директором.

У великих компаніях зі списку журналу “Fortune”, можна побачити працівника з 30-річним терміном роботи на керівній посаді, поряд з найманим сезонно виконавчим директором. А можна просто створити свою компанію і зробити себе головним виконавчим директором.

У разі корпорацій в обов’язковому порядку необхідна ступінь бакалавра, а краще всього мати ступінь магістра економіки управління, хоча це не настільки важливо. Про Білла Гейтса всі чули?

Номер 1. Хірург

Найвища зарплата: $ 181 850
Термін навчання: від 10 до 15 років
Незважаючи на те, що дуже багато медичних професій є одними з самих високооплачуваних. З цієї точки зору, кращими вважаються хірурги, а особливо терапевти. Дуже багато з цієї когорти займаються проблемами серця і мозку людини.

Навіть для загальної хірургії та проведення невеликих операцій потрібне додаткове офіційне навчання та багаторічний досвід. Звичайно, щоб почати довгий і тернистий шлях вгору, вам досить і ступеня бакалавра, проте переважно вибирати біологію або іншу науку, оскільки тут можна отримати загальні знання для вступу в медичну школу.

Після коледжу плануйте відразу чотири роки медичної школи, перші два з яких ви проведете в класах, а ще два роки будете працювати з пацієнтами під керівництвом лікарів-педагогів. Наступним кроком є ординатура. Це може зайняти від трьох до семи років, в залежності від бажання кандидата отримати певну спеціалізацію.

Крім того, кандидат обов’язково повинен пройти ліцензування.
Незважаючи на те, що ця професія є такою високооплачуваною, все не так просто і не дешево: у більш 80% випускників медичних шкіл є борги за навчання.

Як отримувати шестизначну зарплату

Якщо хочете заробити багато грошей, займіться медициною, але не забувайте про багатьох роках, витрачених на навчання та освіта.

І перед тим як почати заздрити медичним працівникам, не треба забувати, що один рік в медичній школі – це один рік вашої кар’єри, яку ви могли б почати, якщо б вибрали що-небудь інше.

Ось перші 24 із списку найбільш високооплачуваних професій у США:
1. Хірург: $ 181850
2. Анестезіолог: $ 174610
3. Гінеколог-акушер: $ 174610
4. Щелепно-лицевої хірург: $ 169600
5. Терапевт: $ 156790
6. Зубопротезіст: $ 156710
7. Ортодонт: $ 153240
8. Психіатр: $ 151380
9. Головний виконавчий директор: $ 140880
10. Технічний керівник: $ 140210
11. Педіатр: $ 140000
12. Сімейний лікар широкого профілю: $ 137980
13. Терапевт / хірург, всі інші: $ 137100
14. Льотчик цивільної авіації: $ 134090
15. Дантист: $ 132660
16. Лікар-ортопед: $ 111130
17. Юрист: $ 110590
18. Дантист, всі інші спеціальності: $ 106040
19. Диспетчер служби управління повітряним рухом: $ 100430
20. Менеджер з комп’ютерних та інформаційних систем: $ 100110
21. Менеджер з маркетингу: $ 100020
22. Менеджер в галузі природничих наук: $ 97560
23. Менеджер по збуту: $ 96950
24. Астроном: $ 96780

За даними xage.ru

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь