Подія

Робота за кордоном – як правильно влаштуватися працювати в країнах ЄС

Written By: admin - Бер• 31•10

робота за кордономВсе більше і більше наших співвітчизників вирушають за кордон у пошуках тимчасового або постійного місця роботи. Найбільш привабливими місцями працевлаштування в останні роки стали країни Європейського Союзу: в силу схожості культур ряду країн Східної Європи, які стали новими членами Євросоюзу, в силу певного рівня життя в ряді країн Західної Європи і в силу низького рівня оплати праці та неефективною соціальної політики в самій Україні.

Вибір робочого місця – особиста справа кожного, але  знати про юридичні і організаційні тонкощі, перш ніж відправитися на роботу за кордон все-таки не завадить. Вітчизняна соціальна реклама нерідко показує всілякі “страшилки” з приводу рабства, в яке мало не гарантовано повинен потрапити кожен, хто перетинає кордон, щоб працювати на збиранні полуниці у Великобританії, в супермаркетах Австрії або готелях Італії. Наскільки близька до істини подібна стереотипна картина? Є кілька базових моментів, які Ви повинні усвідомити. Перше – це візовий режим. У ряді країні ЄС крім шенгенської або цільової візи потрібно також отримати так звану “робочу візу”, дозвіл на роботу, забезпечений роботодавцем, мати на руках як закордонний, так і український паспорт, мати довідку про несудимість і ряд інших юридичних документів. Повний список документів, які потрібні для легального працевлаштування в конкретній країні, можна дізнатися в консульстві тієї країни, в яку Ви збираєтеся їхати працювати.

Важливою умовою є наявність договору між майбутнім роботодавцем і Вами, в якому чітко мають бути прописані права та обов’язки сторін, пакет гарантій і зобов’язань роботодавця в плані надання Вам житла, страховки, соціальних гарантій. Пам’ятайте, що в ряд країн ЄС в’їзд без придбаного поліса обов’язкового медичного страхування або неможливий, або сильно ускладнений. Якщо Ви захворієте в чужій країні і у Вас не буде страховки, з Вами просто не захочуть мати справи; Вас можуть посадити на літак і відправити додому навіть при тому, що всі документи та дозволи у Вас в повному порядку.

Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт – як цивільний, так і закордонний. Паспорт – це єдиний документ, який служить для Вашої ідентифікації владою, поліцією, митниками та іншими силовими структурами (водійські права, видані в Україні, на території багатьох європейських країн взагалі як документ не розглядаються). Пам’ятайте, що найефективніший варіант – це працевлаштування через спеціалізоване агентство, яке надає консалтингову та візову підтримку тим, хто оформляється на роботу в одній з країн ЄС. Пам’ятайте також про те, що шенгенська віза дає Вам право перебування, але не працевлаштування в країні; якщо Ви незаконно влаштуєтеся там на роботу, у Вас не тільки можуть бути неприємності у разі перевірки документів, але як наслідок буде відмітка в закордонному паспорті про те, що Ви порушували візовий режим конкретної країни.

Перш ніж погоджуватися на саму привабливу пропозицію, уточніть в консульстві або посольстві цієї країни про наявність таких програм і в самій компанії – про наявність таких вакансій, які Вам пропонують. У випадку, коли у Вас виникли труднощі, розбіжності з роботодавцем, закінчилася робоча віза або забрали документи і трудову угоду, негайно звертайтеся в українське консульство в тій країні, де Ви в даний момент знаходитеся, навіть якщо це не та країна, куди Ви влаштовувалися на роботу. Вам нададуть юридичну допомогу та посприяють Вашому поверненню на батьківщину і відновлення втрачених або вкрадених документів.

За матеріалами businessman.in.ua

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь