Подія

Як зробити бакси з масла та картону? Секрети успіху мільярдерів.

Written By: admin - Бер• 31•10

Майже кожен багатій починав з нуля. Про це твердить автор книги “21 секрет успіху мільйонерів” Брайан Трейсі.

“90% багатих людей брали старт з порожніми або майже порожніми кишенями. У середньому кожен мільйонер, який заробив сам гроші, три рази бував банкрутом “, – пише Брайан. Якщо глибше вдивитися в список найзаможніших людей планети журналу Forbes, стає ясно: містер Трейсі правий. 
“Доларів в світі набагато більше, ніж хороших ідей”, – зауважив творець шведського меблевого концерну ‘IKEA’ Інгвар Кампрад. Король диванів зробив свої 10 з хвостиком мільярдів на скромності і простоті. Будучи сімнадцяти років від роду, син фермера середньої руки заснував фірму “IKEA”, яка торгувала невигадливими і недорогими розбірними меблями. Сьогодні “IKEA” належать 163 магазина і 33 фабрики, розкидані по всьому світу.

На простоті і дешевизні побудував бізнес і “король роздрібної торгівлі XX століття” Сем Уолтон. Отримавши кредит на 20 тисяч доларів від тестя, Сем відкрив невеликий магазинчик. Після чого відправився за ідеями до конкурентів. В одному шопі він нагледів систему самообслуговування, в іншому йому сподобалися стелажі. Перший супермаркет Уолтон побудував на околиці міста. З тих пір великі магазини у спальних районах, де податки нижче, а земля дешевша, стали ноу-хау Сема. Коли в 1992 році батько-засновник помер, оборот торгової мережі Wall-Mart становив 50 мільярдів доларів. Зараз п’ятеро спадкоємців Уолтона входять до десятки найбагатших людей планети.

Найзаможніші люди Німеччині – це брати Карл і Тео Альбрехти, власники мережі дешевих супермаркетів Aldi. У списку світових мільярдерів вони на третьому місці. Їхній батько угробив здоров’я на шахті. Мати, щоб витягнути сім’ю з убогості, позичивши грошей у сусідів, відкрила хитку крамничку. Заманювати клієнтів Альбрехти почали дешевим маслом, яке продавали собі на збиток. Зате вони не витрачалися на рекламу і оформлення вітрин: товари лежали в коробках на підлозі, а народ юрбами поспішав в недорогий магазинчик. Через якихось 10 років у Альбрехтом було 30 магазинів, а ще через сім – триста. У 1962-му з’явився перший супермаркет “Albrecht Discount” (скорочено Aldi). Поступово торговельна мережа Альбрехтів обплутала всю Західну Європу і прихопила частину США.

А у кого більше всіх грошей в Англії? Не у королеви і не у Пола Маккартні, а у братів Ганса і Геда Раузінг, власників імперії по упаковці харчових продуктів. Компанію заснував їх батько Рубенс, підглянувши, як дружина начиняє ковбасу. Це й наштовхнуло його на ідею: продавати напої в звичних нам сьогодні картонних коробках.

В останні десять років за кількістю зароблених мільярдів “дешевих і простих” багатіїв потіснили комп’ютерники. Перше місце ось вже багато років тримає Білл Гейтс (46 млрд.), а четверте – його колишній соратник, другий батько-засновник фірми Microsoft Пол Аллен (23 млрд.). У середині 1960-х два повернутих на комп’ютерах школяра настраждалися через те, що вчителі не давали їм досхочу сидіти за улюбленою обчислювальною машиною. Подорослішавши, хлопці взялися за розробку програмного забезпечення для першого персонального комп’ютера Altair. У 1975-му приятелі створили Microsoft. У 1983-му Аллен, перехворівши однією з форм раку, покинув компанію і зайнявся іншими проектами. Але до цих пір Пол залишається головним порадником Білла.

У спину творцям Microsoft дихає канадець Кеннет Томсон (15 млрд.), в 1970-х розробив операційну систему Unix, і Ларі Елісон (20 млрд.), який у 1976 році заснував невелику фірму Oracle. Компанія займалася створенням систем управління базами даних (СУБД). Першим замовником Ларі стало ЦРУ. Елісон стверджує, що, якби він почав бізнес зараз, то ні за що не зайнявся б комп’ютерами. “Сьогодні я б вкладав гроші в генну інженерію. А компи – це вже нецікаво “, – говорить мільярдер.

Купи-продай – такий шлях відомий кожному лоточнику. Але ось зробити на цьому мільярди – ціле мистецтво. Такими здібностями досконало опанував “король інвесторів” Уоррен Баффет – другий багач у списку Forbes (33 млрд.). Він піднявся на перепродажу акцій, зрозумівши, що вигідніше не піддаватися ажіотажу й не скуповувати те, що гребуть все. А полювати за цінними паперами, що продаються нижче фактичної вартості. Щоб згодом продати їх втричі дорожче.

На грі з курсом валют піднявся меценат Джордж Сорос.

А ось американець Джон Клюге (9 млрд.) побудував бізнес на покупці, розкручування і перепродажу різних підприємств – ресторанів, готелів, пралень. Починав він з того, що в кінці 1940-х скуповував задешево FM-радіостанції. Потім переключився на телекомпанії. Поступово Клюге створив цілу медіаімперію. А мультимільярдером став, розпродавши частину володінь за нечуваними цінами.

За матеріалами businessman.in.ua

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Залишити відповідь